Dni otwarte w Ośrodku Troski o Płodność JUGLANS

To był piękny czas spędzony na ciekawych spotkaniach, rozmowach i konsultacjach.
Wraz ze specjalistami dziękujemy za życzliwość i zainteresowanie. Szczególnie dziękuję za przybycie do naszego Ośrodka Pani Burmistrz Danucie Jurzak i Panu Dyrektorowi Kazimierzowi Kotowskiemu.

Z przyjemnością po raz kolejny opowiadałam historię nazwy Ośrodka. Szukałam słowa-synonimu życia, miłości, płodności, małżeństwa i znalazłam.  Orzech to wszystko co dla nas cenne i wartościowe, a twarda skorupa to osłona, która pozwala nam to chronić. Dlatego misją Ośrodka JUGLANS jest wspieranie i ochrona zdrowia rodziny i jej nadrzędnych wartości, tak aby działalność medyczna nie zakłócała harmonii i jedności rodziny, a jedynie podtrzymywała jej zdrowie.

juglans_3

Mówimy czasem „twardy orzech do zgryzienia” i jest w tym dużo prawdy, bo trzeba czasu, cierpliwości, wytrwałości, odpowiednich warunków, aby mogło wykiełkować życie. Trzeba przebić się przez twardą skorupę problemów. Dlatego szczególnym zadaniem Ośrodka jest wsparcie dla par w oczekiwaniu na ich wspólny dar i pomoc w niepłodności na drodze naprotechnologii.

Model Creightona, którym posługuje się naprotechnologia, to również propozycja dla ludzi młodych, aby byli świadomi własnej indywidualności, piękna i nieodkrytych możliwości.

juglans_2

Zaciekawienie wzbudzał Gabinet Położnej, w którym sprawowana jest opieka i troska nad kobietą w ciąży fizjologicznej.

Obecność w Ośrodku psychologa, dietetyka klinicznego, kosmetologa-masażystki uzupełnia pakiet usług. Ośrodek będzie się rozwijał i wychodził naprzeciw potrzebom i problemom współczesnej rodziny.

Dzień otwarty zakończył się spotkaniem z liczną grupą ze Szkoły Rodzenia OAZA i jej właścicielką Edytą Kędzia. Było bardzo sympatycznie i wesoło. Zapraszam do nas wszystkich tych, którzy jeszcze nas nie odwiedzili 😉

Basia