Poród

Atmosfera i miejsce są ważne…

atmosfera i miejsce (1)Już w okresie życia wewnątrzmacicznego dziecko i jego matka otoczeni są troskliwą opieką. Na zdrowie i jakość życia nowonarodzonego człowieka niewątpliwie ma wpływ, to w jakich warunkach przychodzi na świat.

Całe swoje dotychczasowe życie zawodowe realizowałam w małym szpitalu powiatowym. Miałam to rzadkie szczęście pracować w zespole lekarzy i położnych otwartych na zmiany. Pamiętam, że kiedyś została założona księga podziękowań.

Oto niektóry wpisy:

 

To jak otwieracie się na drugiego człowieka z wielką życzliwością i szacunkiem oraz opieką świadczy o Was jako mądrych i kochanych ludziach…

Dziękujemy za życzliwość, fachowość i troskę…

…za okazane ciepło ogniska domowego i wielką miłość.

 …w tym szpitalu to co najważniejsze jest widoczne dla oczu, a wielkie serce można zobaczyć w każdym pracującym człowieku…

Wspanialszego szpitala nigdzie nie znajdziecie gdzie lekarze i położne są najlepsi na świecie. Zawsze uśmiech mają i dobre słowo, wiec czujesz się tutaj wyjątkowo. W cudownych warunkach tu dzieci się rodzą, w przytulnych salach na świat przychodzą. A gdy nadchodzi chwila powrotu do domu nie zapomnisz zachwalić tego oddziału nikomu.

Kochani rodzice! Ten szpital cieszy się wielka sławą. Z całego kraju dąży tu kobiet nie mało i tylko tutaj rodzić chcą swoje dzieci. Więc mogę go Wam z serca polecić. Wspaniałe położne tu spotkać możecie, dla których będziecie najważniejsi na świecie. Są mądre, miłe, kochane, szczere i wszystkie tworzą serdeczną, rodzinną atmosferę. Pracują tu także wspaniali lekarze. Wielkim szacunkiem ich wszystkich darzę. Dlatego w tym miejscu chcę im bardzo podziękować. Nigdy nie będę żałować, że tutaj trafiłam, szczęśliwie córeczkę urodziłam.

atmosfera i miejsce (2)I choć żyjemy w czasach ogromnego postępu medycznego, rozwoju diagnostyki i wczesnego wykrywania różnych nieprawidłowości, to nic, żadna aparatura nie zastąpi czułych dłoni położnej, jej uśmiechu, empatii, zrozumienia tak w przebiegu fizjologicznego porodu, a tym bardziej, gdy na to wydarzenie nakłada się jakaś medycznie trudna sytuacja.

Zapraszam do indywidualnego przygotowania do porodu naturalnego,  z możliwością kontynuowania mojej opieki w trakcie porodu.

KONTAKT