O mnie

Barbara Jasińska - JUGLANS

BARBARA JASIŃSKA

Kim jestem?

Przede wszystkim jestem żoną, mamą i babcią.

A dopiero potem jestem Położną,

Instruktorem Modelu Creighton w NaProTECHNOLOGII

Jestem dumna, że jestem kobietą i wykonuję najpiękniejszy zawód na świecie.

Co jest dla mnie najwyższą wartością?     

Kocham życie, człowieka,  przyrodę.

Rodzina i jej wartości są najcenniejsze.

Moje zainteresowania

Lubię uprawiać ogród, a nade wszystko kwiaty.

Fascynuje mnie ekologia w ogrodzie, w domu i ogólnie w życiu.

Barbara Jasińska

Coś o mojej drodze zawodowej

Od 40 lat przyjmuję dzieci na świat i za każdym razem zachwycam się potęgą i  siłą, jaka drzemie w kobiecym ciele, gdy wydaje dziecko na świat.
Wiem, że nie przypadkiem znalazłam się w centrum tego pięknego wydarzenia. Lubię spotkanie z kobietą w tym szczególnym okresie, jakim jest macierzyństwo. Lubię ją słuchać i staram się identyfikować z jej osobowością i dostosować poziom opieki do jej potrzeb.

Lubię  posługiwać się takimi cechami jak zrozumienie, empatia, łagodność, czułość, współczucie.

W swojej pracy korzystam ze swojego doświadczenia, wykorzystuję zdolności  organizacyjne i dbam o profesjonalizm. Nieustannie się rozwijam, pogłębiam  swoją wiedzę uczestnicząc w fachowych kursach, czy zapoznając się z literaturą tematyczną. Po prostu lubię  się uczyć.

Zawód położna to moja pasja, ale ciągle droga odkrywania nowych możliwości pomocy rodzinie. Gdy wydawało się, że moja pozycja zawodowa została mocno ugruntowana pojawiła się chęć pomocy parom z problemem poczęcia dziecka. Jestem Instruktorem Modelu Creighton w NaProtechnologii i pomagam małżonkom w leczeniu niepłodności.

Niepłodność to nie tylko problem medyczny. Praca wymaga poświęcenia czasu, uwagi i zrozumienia. To co mnie ujęło w NaProTECHNOLOGII, to zupełnie indywidualne podejście do każdej kobiety. Leczenie jest zintegrowane z cyklem kobiecym, a ściślej z jej samoobserwacjami prowadzonymi za pomocą nowoczesnej metody Creighton Model Fertility Care  System™. Jako położna, a przede wszystkim kobieta zawsze buntuję się na jakiekolwiek próby uśredniania, przypisywania standardom i kryteriom. Każda kobieta jest inna i potrzebuje indywidualnego podejścia do rozwiązania problemu. Nie znam odpowiedzi na wszystkie problemy i pytania, ale pragnę każdej parze poświęcić tyle czasu i uwagi ile potrzebują. Pragnę ich przekonać, że nie  ma beznadziejnych przypadków i sytuacji bez wyjścia. Nawet jeśli nie uda się osiągnąć zamierzonego celu, to  inne rozwiązanie jest tym właściwym i najlepszym.

Moje kwalifikacje

  • Dyplom wykonywania zawodu położnej
  • Specjalizacja w zakresie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego
  • Instruktor Modelu Creighton afiliowany w Polskim Centrum Troski o Płodność FCCP
  • Liczne kursy dokształcające

Invalid Displayed Gallery