Działania

Główne działania Ośrodka JUGLANS dotyczą ZDROWIA.

Moja działalność ukierunkowana jest na trzech poziomach i skierowana do trzech grup odbiorców:

1. Młode pokolenie kobiet i mężczyzn, którzy chcą poznać swoją płodność, docenić ją i wiedzieć jak ją pielęgnować.

działania Ośrodka Juglans (1)

Mam do zaoferowania nauczanie nowoczesnej, niezwykle przyjaznej i naturalnej metody rozpoznawania płodności  Model Creighton.

To coś więcej niż tylko rozpoznawanie dni płodnych i niepłodnych. To przede wszystkim sposób na piękne życie w harmonii  ze swoim ciałem fizycznym, psychicznym i intelektualnym zintegrowanym ze światem zewnętrznym.

Na zdrowie biologiczne mają wpływ czynniki środowiskowe, styl życia, sposób odżywiania. W związku z tym obserwacje i rozpoznanie przyczyny nieprawidłowości mobilizują do zmian w kierunku naprawy i osiągnięcia dobrego poziomu zdrowia, a nie ,,leczenie objawów środkami farmakologicznymi”.

2. Pary przygotowujące się do porodu i pełnienia roli rodzicielskiej.

działania Ośrodka Juglans (2)Zawód położnej wykonuje z zaangażowaniem i pasją już od 32 lat. Chcę się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z parami oczekującymi dziecka. Moją misją jest pomoc i wparcie przy porodzie, tak aby przyszli rodzice mogli cieszyć się z cudu narodzin.

  • Prowadzenie ciąży fizjologicznej przez położną.
  • Przygotowanie do odbycia porodu w szpitalu, lub w miejscu alternatywnym np. w domu.
  • Wsparcie i obecność przy porodzie.
  • Powrót płodności po porodzie.

 

3. Pary mające problem z poczęciem dziecka.

W swojej pracy, jako położna i instruktor Modelu Creighton, a także jako kobieta staram się pokazać, jak wiele zależy od nas samych, aby dokonać zmiany na lepsze w stanie zdrowia dla osiągnięcia upragnionego szczęścia daru potomstwa. Wskazuję na możliwości jakie niesie postęp wiedzy i nauki, ale zawsze z poszanowaniem i zachowaniem godności małżeństwa i każdego poczętego życia. Dlatego w poszukiwaniu metod  diagnozowania i leczenia niepłodności jestem wierna idei przywrócenia takiego stanu zdrowia, aby dziecko mogło począć się wyłącznie w sposób naturalny.

juglans-wsparcie-niepłodnosciW NaProTECHNOLOGII nie dopuszcza się żadnych sztucznych technik wspomaganego rozrodu, jak inseminacja, czy In vitro. Dziecko ma być owocem pełnego zjednoczenia małżonków, a nie wynikiem sztucznych technik medycznych. Dodatkowym atutem tej metody jest duża skuteczność.

  • Prowadzenie i pomoc w kierunku płodności na drodze NaProTECHNOLOGII
  • Nauka prowadzenia obserwacji Modelu Creighton.
  • Wsparcie  medyczne i mentalne.

 

Misją działania Ośrodka Troski o Płodność JUGLANS jest:

„Wspieranie i ochrona zdrowia rodziny i jej nadrzędnych wartości, tak aby działalność medyczna nigdy nie zakłócała harmonii  i jedności rodziny, a jedynie podtrzymywała i pielęgnowała jej zdrowie w pełnym holistycznym znaczeniu.” – defincja wg. WHO.